به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اعتبار سنجی یکی از مهم ترین و می توان گفت با اهمیت ترین نکات زیاد در حوزه ارز دیجیتال است که احتمال کلاه برداری و تقلب را به شدت کاهش می دهد. بیت کوین از جمله ارزهایی است که به این مبحث بسیار توجه دارد. استفاده از سیگنال ارز دیجیتال یکی از بهترین و موثر ترین روش های برای کاهش ریسک است.

  از آن‌جا که Bitcoin سیستمی غیرمتمرکز میباشد، استخراج کنندگان (Miners) دائماً بلاک چین را پذیرش و بروزرسانی می نمایند. بعداز اینکه یکسری معین از تراکنش ها پذیرش شدند، بلاک دیگری به بلاک چین اضافه میشود و این زنجیره به عملیات خویش ادامه می‌دهد.

  تصاویر ذیل مثالی از جاری ساختن یک تراکنش بی آلایش در کانال Bitcoin را علامت می‌دهند:

  بیت کوین (Bitcoin) چه است و به چه شکل فعالیت می نماید؟
  (1)
  بیت کوین (Bitcoin) چه می‌باشد و چه‌طور عمل می نماید؟
  (2)
  بیت کوین (Bitcoin) چه می باشد و به چه شکل فعالیت می نماید؟
  (3)
  استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining) چه میباشد؟
  بیت کوین (Bitcoin) چه می باشد و به چه شکل فعالیت می نماید؟
  به مکان به کار گیری از سروری مرکزی برای پذیرش همه تراکنش ها، لزوما هر شخص روی کانال که بدین اشخاص استخراج گر گفته میگردد بایستی تراکنش های سایرافراد را پذیرش نماید.

  بگذارید معمولی خیس ذکر کنیم، استخراج گران بایستی مسائل بغرنج ریاضی را حل نمایند و هریک از آن‌ها که زودتر این فعالیت را بکند بلاک مربوطه به تراکنش را پذیرش کرده و به محل کار تمام اضافه می نماید. محاسبات براساس الگوریتم سند ثابت عمل (POW) فعالیت می نماید. در واقع حل کنندگان این مسائل اشخاص معمولی نیستند که با کامپیوتر یا این که روی برگه این مسائل را حل بکنند، بلکه خواسته طاقت فرسا افزارهایی میباشد که عملیات استخراج بیت کوین را اجرا میدهند و در عوض آن بیت کوین تحت عنوان جایزه اخذ می نمایند. با اعتنا به کد مندرج برای بیت کوین این جایزه هر چهار سال یکبار نصف میگردد که اینک این جایزه BTC 12.5 به ازای هر بلاک پذیرش گردیده است.

  استخراج بیت کوین امری بسیار غامض میباشد، متداولترین طرز به کار گیری از اسیک (ASIC) یا این که به عبارتی “Application-Specific Integrated Circuits” میباشد که در واقع طاقت فرسا افزاری قادر مانند پردازشگر مرکزی (CPU) کامپیوتر است.

  عملیات استخراخ بیت کوین نیازمند کوشش و صرف انرژی متعددی میباشد و بازار رقابتی آن عرصه را برای ورود اشخاص نو و کسب فایده این اشخاص تنگ نموده است. در واقع یک استخراج گر نو خیر صرفا نیاز به دشوار افزاری برای ایفا محاسبات و علم به کارگیری از آن را دارااست، بلکه برای تامین دارایی این عملیات به مقدار متعددی سرمایه نیز احتیاج خواهد داشت.

  مزایا و معایب به کارگیری از بیت کوین
  مزایا
  غیرمتمرکز میباشد و حامی آن عموم می‌باشند خیر دولت، پس اقتدار را به عموم گشوده میگرداند
  آزادی در جاری ساختن مبادلات برون مرزی برای اشخاص بطوری که می‌گردد میلیون ها دلار را به وسیله بیت کوین به بیرون از مرزها در هر هنگامی منتقل کرد
  امنیت بالای ساختار بلاک چین
  مخارج معاملاتی بسیار ذیل
  معایب
  احتمال هک صرافی های بیت کوین
  معیار نقدشوندگی
  نوسانات ارزش
  نادر بودن کمپانی هایی که بیت کوین را در بیزنس خویش به عمل گرفته اند؛ هرچند هر روز به تعداد کمپانی هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می نمایند، افزوده می‌شود
  ارزش بیت کوین (BTC) در سال های اخیر
  بیت کوین (Bitcoin) چه چیزی است و چه طور فعالیت می نماید؟
  هنگامی که بیت کوین در سال 2009 ظهور کرد، به کارگیری کنندگان اول آن برنامه نویس ها و اشخاص فنی بودند. محبوبیت بیت کوین در زمان مجال نماد دهنده این میباشد که اکثری از معایب آن با سپری شد فرصت و تدوین استانداردهای مایحتاج از فی مابین رفته اند.

  با دقت به نمودار ارزش بیت کوین در تارنما CoinDesk، همواره با ارتقاء تقاضا ارزش بیت کوین نیز ارتقا یافته میباشد. همینطور با شناخت بیشتر عموم درباره با بیت کوین و کاربردهای آن خریداران بیشتری وارد بازار گردیده اند و سبب گردیده اند بها بیت کوین نیز به تبع آن ارتقا یابد.

  وسعت آحاد بازار ارزهای دیجیتال (10 فروددین ماه 1399) : 175.34 میلیارد دلار

  بها بیت کوین (10 فروددین ماه 1399) : 6220 دلار

  سهم بیت کوین از مجموع بازار (10 فروددین ماه 1399) : 64.9 درصد

  سایت Coinmarketcap
  با استناد به نمودار گوگل ترندز (Google Trends)، بی شک محبوبیت واژه و کلمه “Bitcoin” او‌لین مزیت و برتری این ارز دیجیتال نسبت به سایرین به حساب آورده می شود. با جذب تعداد بسیار متعددی از یوزرها و استعمال کنندگان، بیت کوین کانال ای ساخت‌و‌ساز کرده که روز آپدیت در هم اکنون رویش و جذب یوزرها بیشتری میباشد. و این فرمان آن را تبدیل به دوست داستنی ترین رمزارز با بیشترین سرمایه در گردش در بازار ارز دیجیتال کرده است.

  بیت کوین (Bitcoin) چه می‌باشد و چه گونه فعالیت می نماید؟
  شیوه های ذخیره سازی بیت کوین
  به مراد ذخیره سازی بیت کوین می بایست از کیف پول دیجیتال بهره برد. در واقعیت کیف پول دیجیتال به مانند یک وب خزانه کار میکند با این تفاوت که پای هیچ خزانه و یا این که نهاد واسطه ای فی مابین وجود ندارد و شما به طور غیروابسته قابلیت و امکان رئیس میزان دارایی های خویش، اخذ، ارسال و ذخیره سازی آن ها را دارید.

  شیوه های ذخیره سازی بیت کوین
  گونه های متعدد کیف پول برای ارزهای دیجیتال وجود دارااست که هرمورد طریق ای خاص برای ذخیره کلید سری و نیز طرز دسترسی استفاده کننده ارائه می دهد. در پی گونه های گوناگون کیف پول ارزهای دیجیتال را آنالیز خوا هیم نمود:

  کیف پول زیر اینترنت
  در‌این نوع از کیف پول معمولا کلید محرمانه استفاده کننده در سرور مرکزی تارنما نگهدای می‌گردد و برای دسترسی به کیف پول می بایست نشانی URL آن را در مرورگرتان وارد نمائید. در اکثر اوقات مورد ها این نوع کیف پول دارنده نوعی سیستم اکانت کاربری برای ورود به کیف پول میباشد. تحت عنوان مثالی در این زمینه، کیف مبالغی که در سیستم صرافی های ارز دیجیتال به کار گیری می‌گردد، نوعی کیف پول بر پایه ی اینترنت محسوب می‌شوند. با وجود اینکه کیف پول ذیل اینترنت از معمول ترین اشکال کیف پول ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود، ولی به کارگیری از آن خیلی پیشنهاد نمی‌شود به دلیل آن که استفاده کننده حدودا هیچ کنترلی بر امنیت کیف پول خویش ندارد و از روش یک واسطه به بودجه های خویش دسترسی خواهد داشت.

  کیف پول دسکتاپ
  این نوع از کیف پول به طور یک اپ در کامپیوتر فردی شما دانلود می شود و با سیستم برهان های گوناگون همچون ویندوز، مک، لینوکس و …. سازگار میباشد. در این‌حالت کلید سری در یاد کامپیوتر شما ذخیره می‌گردد و امنیت آن به خویش شما بستگی دارااست. در شکل هک و یا این که ویروسی شدن کامپیوتر، امنیت کیف پول دسکتاپ به خطر می افتد. از گونه های متعدد کیف پولهای دستکتاپ میتوان به کیف پولهای Exodus، Atomic، Electrum، Jaxx و … اشاره نمود.

  کیف پول تلفن همراه
  این کیف پول بسیار مشابه به کیف پول دسکتاپ می باشد با این تفاوت که برنامه کیف پول در تلفن همراه تلفن همراه شما دنلود و نصب می‌گردد. در کیف پولهای موبایلی قابلیت و امکان خرج کردن میزان دارایی های دیجیتال از روش کپی کردن QR Code وجود دارااست و به همین استدلال مورد خیر برای خرید از یک مغازه فیزیکی میباشد که قابلیت و امکان پرداخت با ارز دیجیتال در آن وجود دارااست. Coinomi و Mycelium مثال‌های موفقی از کیف پول گوشی می باشند.

  کیف پول کاغذی
  در کیف پول کاغذی کلید همگانی و سری شما در یک تکه ورقه چاپ می گردد و از آنجایی که کلیدهای شما به هیچ سروری وصل نیستند از امنیت نسبتا بالایی برخودارند. زمانی که موردنیاز میباشد وجوه را جابجایی دهید می توانید کلیدها را در یک کیف پول اینترنتی یا این که قابل انعطاف افزاری وارد نموده و یا این که صرفا کد کیو آر (QR Code) چاپ گردیده بر روی شیت را نسخه برداری نمایید.

  کیف پول مشقت بار افزاری
  هارد والت یا این که به عبارتی کیف پول دشوار افزاری در واقع ساختاری همچون اشاره گر داراست که به یوزرها اذن میدهد کلیدهای کدگذاری گردیده خویش را بصورت آفلاین در آن ذخیره نمایند. کلید رمزگذاری گردیده هر فرد منحصر به فرد بفرد و روی کیف پول آن فرد میباشد و هک کردن آن کاری ناممکن میباشد؛ مگر اینکه کسی کیف پول مشقت بار افزاریتان را از شما سرقت نماید.

  کیف پول های طاقت فرسا افزاری بسیار امن میباشند، به نحوی که روایت های متعددی مبتنی بر گم کردن این کیف پول ها که پر‌از ارز دیجیتال بوده به وسیله اشخاص نقل می گردد و آن‌ها نتوانسته اند هزاران و یا این که حتی میلیون ها بیت کوین خویش را بعد از آن بازیابی نمایند. (به‌این معنا که ابدا قابل هک نیستند) از گونه های کیف پول های طاقت فرسا افزاری میتوان به ترزور (Trezor) و لجر نانو اس (Ledger Nano S) اشاره نمود.

  بیشتر بخوانیدمعرفی شایسته ترین کیف پول های Bitcoin و اشکال آن
  سود آخرین
  با اینکه Bitcoin ارزدیجیتالی رو به رویش میباشد ولی توانسته یوزرها متعددی را جذب نماید و رویش قابل توجهی در سال های اخیر داشته میباشد. کانال Bitcoin با ارتقاء درایت عموم از مزایا و توان های بالقوه آن هر روز در اکنون توسعه میباشد.

  تحت عنوان درفش دار بازار ارز دیجیتال، بیت کوین در واقع دروازه ای برای ورود به دنیای ارز دیجیتال و به کار گیری از تجهیزات و مزایای خارق العاده آن میباشد. در واقع بیت کوین در درحال حاضر رفتار آینده ای میباشد که بسیار مختلف با دنیای مبنی بر پول انتقاد امروز است، پس برای مواجهه با این آینده می بایست خودتان را با مطالعه و یادگیری بیشتر درباره با بازار ارز دیجیتال مهیا فرمایید.

  علی
  دوشنبه 7 تير 1400 - 12:08
  بازدید : 17

  آمار سایت

  آنلاین :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید هفته گذشته :
  بازدید ماه گذشته :
  بازدید سال گذشته :
  کل بازدید :
  تعداد کل مطالب : 7
  تعداد کل نظرات : 0

  خبرنامه

  ×تبلیغات