به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :


  خیلی‌ها «ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto)، سازندهِ «بیت‌کوین» را با شخصیت یکی  از فیلم های معروف  مقایسه می‌نمایند: هیچ کسی از شخصیت این فرد خبر ندارند و تنها یک نام از آن وجود دارد که معلوم نیست که مربوط به شخص است یا این اسم به گروهی تعلق دارد. سیگنال ارز دیجیتال یکی از روش هایی است که در بازار سرمایه به مشتریان کمک می کند تا بتوانند بهترین نتیجه را کسب کنند

  البته حقیقتا حالق بیت‌کوین چه کسی است؟ وی یک شخص میباشد یا این که گروهی از اشخاص آفریننده گرانترین رمزارز دنیا می باشند؟ چرا اطلاعاتی در رابطه وی نیست؟

  نخبه‌ای که ناپدید شد
  تاریخچه بیت‌کوین، تحت عنوان مشهورترین رمزارزِ دنیا، چندان وقتگیر وجود ندارد، ولی در مقابل، بسیار رمزآلود میباشد. بیت‌کوین، در سال ۲۰۰۸ میلادی، با تکثیر نوشته‌ی‌علمی‌ای از سوی «ساتوشی ناکاموتو»، معرفی شد، شخصی که داعیه میشد ژاپنی میباشد، متولد سال ۱۹۷۵ میلادی میباشد و فعلا ۴۶ سال دارااست.

  وی اول توشه در سال ۲۰۰۸ میلادی از بیت‌کوین و ساز و فعالیت آن به‌تیتر یک «رمزارز» کلام کرد، فرزندی که در واقع خودش رفتار کرده بود و همت داشت در قالب توضیحاتی، نحوه کارکرد و فلسفه‌اش را به سایر نماد بدهد.


  تا سال ۲۰۱۰، «ساتوشی ناکاموتو» همچنان از طفلِ فناورانه خویش حمایت می کرد و در جریان تصحیحِ کدنویسی نخستین هم فعال بود. با این تمامی، از به عبارتی سال به آن‌گاه، این نخبه مرموز ناپدید شد و کسی نمی‌داند هم اکنون که فرزندش به ۱۳ سالگی رسیده، ناکاموتو کجاست یا این که شخصا چقدر بیت‌کوین در چنگ داراست.
  راز و کله تولیدکننده بیت‌کوین عملا دیگر جایی پیدا نشده و ردپایی هم از وی مشاهده نمیشود. تا قبل از سال ۲۰۱۲، گهگاه اظهارنظرهایی از «ساتوشی ناکاموتو» این سو و آن سو منتشر می شد، اظهارنظرهایی که عمدتا در زمینه ی نظام بانکداری بودند. با این تمامی، هم اکنون حتی همین حضور نادر‌رنگ در دنیای رسانه و فضای آنلاین هم از فی مابین رفته میباشد.

  هر که چندین نفر میباشد
  با این تمامی، می‌باشند عده ای که میپندارند «ساتوشی ناکاموتو» در واقع یک اسم مستعار برای یک گروه میباشد، تیمی که بیت‌کوین را ساخت‌و‌ساز کرده‌اند و بعد از آن، پشت نام‌و‌نشانِ یک اسمِ ذهنی مخفی گردیده‌اند. خیلی‌ها می گویند شاید به هیچ عنوان بیت‌کوین منشا ژاپنی نداشته باشد و جایی در ایالات متحده پباده سازی گردیده باشد.

  تاریخچه بیت‌کوین، به‌تیتر مشهورترین رمزارزِ عالم، چندان وقتگیر وجود ندارد، ولی در مقابل، بسیار رمزآلود میباشد. بیت‌کوین، در سال ۲۰۰۸ میلادی، با تکثیر نوشته ی علمی‌ای از سوی «ساتوشی ناکاموتو»، معرفی شد، شخصی که داعیه میشد ژاپنی میباشد، متولد سال ۱۹۷۵ میلادی میباشد و در حال حاضر ۴۶ سال داراست.

  اظهارنظرهایی از این قبیل عموما از یک منشا واحد منشعب میگردند: کدنویسی‌هایِ منتهی به اخلاقِ بیت‌کوین و در اصل مجموع قصهِ این رمزارزِ جهانی، به مراتب بدون نقص‌خیس از آن میباشند که عمل یک نفر باشند. بعضی حتی سخن از یک گروه ۱۱ نفره کرده‌اند و بعضا دیگر هم گفته‌اند که در صورتیکه آفریننده بیت‌کوین حقیقتا یک نفر بوده باشد، آن یک نفر می بایست نبوغ افسانه‌ای داشته باشد.

  پیش گویی و گمان درباره ی نام‌و‌نشانِ حقیقی و واقعی «ساتوشی ناکاموتو» ولی نادر نبوده میباشد. در سال ۲۰۱۴ میلادی، نشریه «نیوزویک»، یک فیزیک‌دانِ ژاپنی-آمریکایی به اسم «دوریان ناکاموتو» (Dorian Nakamoto) را به‌تیتر مردِ پشت پرده بیت‌کوین معرفی کرد.

  شباهت‌های «دوریان ناکاموتو» با چیزی که رسانه‌های تشنه داده ها می‌خواستند، نادر نبود: مردی ژاپنی‌الاصل با اسم خانوادگیِ شبیه که در ایالات متحده معاش می کرد، فیس‌اش به پرفسورهایِ روانی فیلم‌ها بی‌شباهت نبود و تا حدی هم کناره‌گیر به حیث میرسید. «دوریان ناکاموتو» البته با قاطعیت این مورد را رد کرد.

  «گاوین اندرسن» (Gavin Andresen) که به ظاهر در کنار «ناکاموتو»ی ناپدید گردیده در بسط بیت‌کوین نقش داشته و به نوعی ارثیه‌برِ کدِ «منبع گشوده» بیت‌کوین هم میباشد، یکی‌از دیگر از مورد‌ها بود، مورد‌ای که اما خودش اظهار‌کرد «ساتوشی ناکاموتو» وجود ندارد، البته همچنان نامش با بیت‌کوین گره خورده میباشد.

  آیا «ایلان ماسک» به عبارتی «ساتوشی ناکاموتو» میباشد؟
  درین فی مابین، یکی خبرسازترین موضوعات مربوط به بیت‌کوین، حمایت «ایلان ماسک»، میلیاردر و کارآفرین آمریکایی از بیت‌کوین بود. «ایلان ماسک»، مدیرعامل کمپانی خودروسازی «تسلا»  میباشد که حتی‌در دنیای ابرثروتمندانِ دنیا هم شخصیت خیره کننده و غریبی محسوب میشود.

  چند روز قبل، وی به اندازه ۱٫۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خرید و اذعان کرد که «تسلا» بخشی از تراکنش‌های مالی خویش را با بیت‌کوین جاری ساختن خواهد اعطا کرد. همین مورد، ناگهان به جهشِ معدود‌سوابق‌ای در بها بیت‌کوین انجامید و دقت‌ها به «ایلان ماسک» هم همپای آن بالا رفت.


  چندی آن گاه، «جاستین سان» (Justin Sun) بنیان‌گذار رمزارز «ترون» (TRON) مدعا شد که «ایلان ماسک» و «ساتوشی ناکاموتو» در واقع یک نفر می‌باشند. «سان» در برگه توئیتری خویش نوشت: «ایلان ماسک به عبارتی «ساتوشی ناکاموتو» میباشد.»

  عکس العملِ مردِ خیره کنندهِ دنیای فناوری، به اندازه شخصیتش تعجب آور بود. «ایلان ماسک» در صدر این مسئله را به تمام انکار کرد و مقداری آنگاه هم بیان کرد که به جهت خطرات دور و بر‌زیستیِ ناشی از ساخت و ساز بیت‌کوین، همانند مصرف بالایِ برق در هنگام استخراج این رمزارز، دیگر از بیت‌کوین استعمال نمی‌نماید. بیت‌کوین با این مبادرت «ایلان ماسک»، کاهشی شایان توجه را تجربه کرد.

  هواداران بیت‌کوین، از «دسیسه» مدیرعامل «تسلا» به بیت‌کوین نقد کردند و ولی پاره ای آن گاه، به طور تقریب کلیه مطمئن شدند که «ایلان ماسک» نمی‌تواند «ساتوشی ناکاموتو» باشد، به این دلیل که در حالتی که بود، نوجوان ۱۳ ساله‌اش را به دست خودش نمی‌کشت.

  از «نظریه دسیسه» تا حقیقت
  یک کدام از توضحیات قابل قبول برای اینکه چرا «ساتوشی ناکاموتو» ناپدید گردیده و ردی از وی در دنیای مجازی و حقیقی و واقعی چشم نمی شود، می تواند استعمال تبلیغاتی از این زمینه باشد. فرض نمائید شما یک مجموعه دانشگاهی باشید (شبیه تیمی که «فیسبوک» را پباده سازی کرد) که اسم‌تان را بر حسب حادثه یا این که شرمساری منتشر نکرده‌اید، البته آنگاه که دارای شهرت شدید و همین اختفا از منظر رسانه‌ها هم بر آوازه‌تان خاطر نشان کرد، میتوانید از این قضیه به کارگیری تبلیغاتی هم بکنید!

  این رخداد پیش از این هم افتاده و تعدادی نمونه در ارتباط اشخاص مشهوری که از لحاظ رسانه‌ها مخفی گردیده‌اند، وجود دارااست. «جی. دی. سَلینجر» (J. D. Salinger) و «تامس پینچون» (Thomas Pynchon)، دو بدن از مشهورترین نویسندگان آمریکایی، به طور تقریب از ده سال ۱۹۵۰ میلادی به‌این سو بکر‌اند و اما، همواره هم در معرض دقت خوانند‌گان کتاب‌ها بوده‌اند.

  «سلینجر» در سال ۲۰۱۰ میلادی درگذشت، ولی «پینچون» هنوز هم زنده میباشد و هر چندین کتاب‌هایش در ویترین کتاب‌فروشی‌ها می‌باشند، به جز تعدادی عکسِ سابق، نام و نشان وی در هاله‌ای از پیچیدگی میباشد. (دیدنی اینکه «پینچون» رمانی به اسم «او» (V) هم در کارنامه خویش داراست!)

  براین اساس، شاید بهتر باشد قبل از آنکه بدین تامل کنیم که شاید بیت‌کوین هم مانند کووید 19 دستپختِ بشر‌هایی در پشتِ پرده میباشد که عالم را اداره می‌نمایند (تئوری حیله) یه خرده هم واقع‌در میان باشیم و بدین بیندیشیم که شاید هم عالم آنچنان لبریز سر و رمز وجود ندارد که ما فکر‌میکنیم.

  علی
  سه شنبه 1 تير 1400 - 13:25
  بازدید : 22

  آمار سایت

  آنلاین :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید هفته گذشته :
  بازدید ماه گذشته :
  بازدید سال گذشته :
  کل بازدید :
  تعداد کل مطالب : 7
  تعداد کل نظرات : 0

  خبرنامه

  ×تبلیغات